KATECHEZY CHRZCIELNE DLA RODZICÓW

Rodzice pragnący ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii, obowiązkowo uczestniczą w jednym spotkaniu, w wybranym przez siebie terminie. Spotkania odbywają się w wyznaczonych terminach w domu parafialnym - w sali na parterze.

Terminy katechez chrzcielnych dla rodziców przed Sakramentem Chrztu dziecka:

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 2. Dziś o godz. 19.00 w Domu parafialnym katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 3. Również dziś o godz. 19.00 w Domu parafialnym katechezy neokatechumenalne. Odbywają się one w czwartki i niedziele o godz. 19.00 na parterze Domu parafialnego. Zapraszamy.
 4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej parafii o 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00
 5. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.40 spotkanie z duchowością karmelitańską. Poprowadzi je w domu parafialnym dr Leszek Wianowski.
 6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.
 7. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę o godz. 18.00 uczniom klas ósmych zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez ks. bpa Marka Solarczyka. Polecamy młodzież modlitwom parafian
 9. W przyszłą niedzielę– Uroczystość Trójcy Świętej – kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, do której jesteśmy jako katolicy zobowiązani.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Mirka Bujaka misjonarza z Kamerunu. Będziemy mogli go wesprzeć ofiarami po każdej Mszy Świętej.
 11. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.30 I Komunia Święta dzieci z klas trzecich. Dziękujemy rodzicom dzieci za kupienie dwóch welonów służących do nabożeństw.
 3. Dziś o godz. 19.00 w Domu parafialnym katechezy neokatechumenalne. Odbywają się one w czwartki i niedziele o godz. 19.00. Zapraszamy.
 4. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.40 spotkanie z duchowością karmelitańską. Poprowadzi je w domu parafialnym dr Leszek Wianowski.
 5. We wtorek nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, naszej patronki. Prośby zostawiamy w zakrystii. Modlimy się szczególnie za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 6. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.30 rocznicę I Komunii św. będą obchodzić dzieci z klasy czwartej.
 8. Parafia Opatrzności Bożej na Wośnikach organizuje w sobotę 25 maja wyjazd do Lasek i Warszawy więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 9. Mężczyzn pragnących wstąpić w szeregi Rycerzy Kolumba prosimy kontakt z księdzem proboszczem.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś po Mszach Świętych woluntariusze zbierają ofiary na budowę Hospicjum Królowej Apostołów.
 2. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
 3. Trwają w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Spotkanie odbywają się w niedziele i czwartki o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy
 4. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.40 spotkanie z duchowością karmelitańską. Poprowadzi je w domu parafialnym dr Leszek Wianowski.
 5. Nabożeństwa majowe od środy o godz. 17.30. Zapraszamy na to wyjątkowe polskie maryjne nabożeństwo.
 6. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu
 7. W Piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszopiątkowa na wszystkich Mszach Świętych.
 8. W sobotę Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Do chorych udajemy się w sobotę rano. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego. Jest również w zakrystii Gość historia poświęcony Matce Bożej.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
 2. Dziś o godz. 17.30 Litania do Matki Bożej w intencji powołań
 3. Dziś o godz. 19.00 w domu parafialnym katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.40 spotkanie z duchowością karmelitańską. Poprowadzi je w domu parafialnym dr Leszek Wianowski.
 5. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Głównego patrona polski.
 6. W czwartek święto św. Marka, dzień imienin bpa ordynariusza Marka Solarczyka. W modlitwach osobistych i wspólnotowych polecajmy Bogu dostojnego Solenizanta. Msza Święta w intencji Biskupa będzie celebrowana o godz. 18.00 w katedrze radomskiej.
 7. Od najbliższego czwartku, w każdy czwartek będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy
 8. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 wspólna modlitwa Duchowej adopcji dziecka poczętego.
 9. W następną niedziele 28 kwietnia po Mszach Świętych woluntariusze będą zbierać ofiary na budowę Hospicjum Królowej Apostołów.
 10. W naszej świątyni jest wystawa ukazująca wartość i godność życia ludzkiego. Została sprowadzona przez Rycerzy Kolumba z naszej parafii. Będzie ona dostępna w najbliższych dniach. Zachęcamy do zainteresowania się i obejrzenia wystawy.
 11. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 13. Dziś o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejny cykl katechez neokatechumenalnych dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii. Będą się odbywać w niedziele i czwartki w domu parafialnym. Teraz na nie zostaniemy zaproszeni.
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś w Niedzielę miłosierdzia obchodzimy patronalny dzień Caritas. Dziękujemy woluntariuszom i wszystkim darczyńcom za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Caritas Diecezji Radomskiej.
 2. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Bożego miłosierdzia.
 3. Dziś o godz. 19.00 w Domu parafialnym katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 4. W poniedziałek, 8 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną ze względu na Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętych tj. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 będzie możliwość dołączenia do Dzieła Duchowej Adopcji Nienarodzonych. Deklaracje, które przynosimy na moment przyrzeczeń na Mszę Świętą znajdują się na ołtarzu Matki Bożej.
 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z duchowością karmelitańską, konkretnie o szkaplerzu karmelitańskim. Poprowadzi je dr Leszek Wianowski.
 6. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do naszej patronki św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Intencje i prośby możemy składać w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 7. W czasie Triduum Paschalnego na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie oraz na Grób Pański zebraliśmy do puszek 4040 złotych.
 8. Dziś niedziela wyborów samorządowych. Skorzystajmy z należnych nam praw, głosujmy i wybierzmy osoby, które będą nas reprezentować.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Codziennie o godz. 15.00 nowenna przed niedzielą Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Jutro – drugi dzień świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym
 4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź o d godz. 17.30. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 7. Za tydzień niedziela Miłosierdzia. To dzień patronalny Caritas.
  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszym Parafialnym Zespole Caritas za ich działalność na rzecz najbardziej potrzebującym. W akcji Pola nadziej, w poprzednią niedzielę zebrali 6663, 63 zł. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas diecezjalnej.
 8. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom za ich posługę w konfesjonale oraz podczas nabożeństw pasyjnych. Dziękujemy tym, którzy pomagali w dekorowaniu naszej świątyni oraz w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy p. Hannie Wojdała–Markowskiej, oraz Dawidowi Stępniowi za wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji. Panu organiście Radosławowi Rzepce oraz chórowi dziękujemy za przygotowanie śpiewów, lektorom, Harcerzom – skautom Europy, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej za przygotowanie i pomoc w przeżywaniu liturgii. Pani Joannie i Krzysztofowi dziękujemy za sprzątanie świątyni, a pani Anecie za dekorację kwiatami kościoła.
 9. Parafianom i odwiedzającym nas gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan był dla wszystkich źródłem radości i miłości. Niech spotkanie z Żyjącym da siłę do dawania codziennego świadectwa chrześcijańskiej wiary. Niech nas wypełni swoim miłosierdziem, abyśmy nieśli Go wszystkim.

 1. Codziennie o godz. 15.00 nowenna przed niedzielą Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Jutro – drugi dzień świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym
 4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź o d godz. 17.30. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 7. Za tydzień niedziela Miłosierdzia. To dzień patronalny Caritas.
  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszym Parafialnym Zespole Caritas za ich działalność na rzecz najbardziej potrzebującym. W akcji Pola nadziej, w poprzednią niedzielę zebrali 6663, 63 zł. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas diecezjalnej.
 8. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom za ich posługę w konfesjonale oraz podczas nabożeństw pasyjnych. Dziękujemy tym, którzy pomagali w dekorowaniu naszej świątyni oraz w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy p. Hannie Wojdała–Markowskiej, oraz Dawidowi Stępniowi za wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji. Panu organiście Radosławowi Rzepce oraz chórowi dziękujemy za przygotowanie śpiewów, lektorom, Harcerzom – skautom Europy, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej za przygotowanie i pomoc w przeżywaniu liturgii. Pani Joannie i Krzysztofowi dziękujemy za sprzątanie świątyni, a pani Anecie za dekorację kwiatami kościoła.
 9. Parafianom i odwiedzającym nas gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan był dla wszystkich źródłem radości i miłości. Niech spotkanie z Żyjącym da siłę do dawania codziennego świadectwa chrześcijańskiej wiary. Niech nas wypełni swoim miłosierdziem, abyśmy nieśli Go wszystkim.

 1. Dziś przed kościołem woluntariusze z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami czekają na ludzi, którym nie jest obojętny los osób chorych. Jest to kampania „pola nadziei” mająca na celu propagowanie idei wolontariatu i bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.
 2. O godz. 17.00. ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Również dziś o godz. 19.00 z kościoła pw. Św. Jana (Fara) wyruszy droga krzyżowa ulicami Radomia. Prosimy, aby nasi parafianie ponieśli krzyż przy stacji VII drogi krzyżowej.
 4. Do Wielkiej Środy podczas każdej Mszy Świętej można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 5. Czas Triduum Paschalnego jest dla nas chrześcijan najważniejszym czasem liturgicznym. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii w tym czasie. W Wielki Czwartek jedyna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Adoracja indywidualna w kościele do godz. 22.00.
 6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja w kościele od godz. 7.00. Droga krzyżowa w piątek rano o godz. 8.30 i po południu o godz. 17.15 oraz ulicami osiedla o godz. 20.30. Po drogach krzyżowych będzie ucałowanie relikwii krzyża świętego. Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Tylko na tej liturgii będziemy mogli przyjąć Komunię Świętą. Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 23.00. Ofiary składane przy Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
 7. Od Wielkiego Piątku codziennie o godz. 15.00 nowenna i koronka przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 7.00 do godz. 00.
 9. Liturgia Paschalna w sobotę o godz. 19.00.
 10. Msza św. rezurekcyjna o godzinie 6.00. Pozostałe Msze Święte w porządku niedzielnym, czyli 8.30, 10.00, 11,30, 13.00 i 18.00.
 11. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli ofiarami do puszek i darami najbardziej potrzebujących. Zebrali 3330 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś niedziela Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je Ks. dr Grzegorz Zieliński, oficjał Sądu Kościelnego w Radomiu, krajowy duszpasterz prawników, profesor Uniwersytetu Radomskiego i KUL-u. Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach Świętych oraz nauka pasyjna o godz. 17.00 podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.
 2. Trwamy w ogólnopolskiej nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna jest odmawiana na wszystkich Mszach Świętych i nabożeństwach.
 3. Dziś o godz. 19.00 katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 4. W poniedziałek dzień spowiedzi świętej. Księża z dekanatu będą spowiadali od godz. 8.00 do godz. 10.30 oraz od godz. 15.30 do 19.00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 5. W poniedziałek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 9.00 i zakończenie rekolekcji na Mszy Świętej o godz. 18.00. W poniedziałek zbierana taca będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty.
 6. We wtorek, 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 7. W piątek droga krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz o godz. 17.15 i o godz. 19.00.
 8. W sobotę po porannych Mszach świętych z Komunią Świętą przed świętami odwiedzimy chorych. Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii i kancelarii.
 9. W niedzielę będziemy święcić palmy na każdej Mszy Świętej. Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 rozpoczniemy na zewnątrz świątyni procesją z palmami. Będą to Msze Święte z wyznaniem wiary przez najstarsze wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.
 10. W Niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Radomia. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana Chrzciciela (Fara).
 11. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla najuboższych parafian. Będzie wystawiony od wtorku do niedzieli kosz na produktu żywnościowe na paczki świąteczne.
 12. Za tydzień w ramach akcji „pola nadziei” Caritas będzie kwestował na rzecz osób chorych onkologicznie. Darczyńcy będą mogli dostać żonkila.
 13. Zachęcamy do przekazania 1,5% na Caritas diecezji radomskiej. Z dopiskiem PZC Borki.
 14. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 15. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii, szczególnie za tacę remontową w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
GÓRA