OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 2. W Niedzielę miłosierdzia obchodzimy patronalny dzień Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszym Parafialnym Zespole Caritas za ich działalność na rzecz najbardziej potrzebujących. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas diecezjalnego.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta Apostolstwa Dusz Czyśćcowych
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby pozostawiamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 5. Od dzisiejszej niedzieli, w Diecezji Radomskiej rozpoczyna się Jerycho Rodzin. Jest ono modlitewnym wsparciem przeżywanego w diecezji Roku Rodziny. Jerycho Rodzin to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji małżeństw, rodzin, matek, ojców, babć, dziadków, dzieci, młodzieży 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu od 11 kwietnia do 21 listopada 2021 roku. Nasz dekanat będzie uczestniczył w Jerychu Rodzin w listopadzie.
 6. W czasie Triduum Paschalnego na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie oraz na Grób Pański zebraliśmy do puszek 3916 złotych.
 7. MOPS w Radomiu przypomina, o dwojakiej możliwości uzyskania pomocy:
  - w ramach programu "Wspieraj Seniora" osobom w wieku 70+ samotnie zamieszkującym, którzy nie posiadają rodziny, pracownicy mogą dokonywać zakupów.
  - osobom samotnym przebywającym na kwarantannie lub izolacji również mogą dokonywać zakupów. Aby uzyskać ww. wsparcie należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 lub do Ośrodka w Radomiu  (48) 360 87 01
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego oraz Gościa Extra ukazującego osobę św. Józefa w cenie 9 zł. Są również wyłożone Dobre nowiny.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 1. Dziś dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek niedzielny Mszy Świętych.
 2. Jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Również porządek niedzielny Mszy Świętych. Taca przeznaczona jest na KUL.
 3. Do niedzieli Miłosierdzia trwamy w Oktawie Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie mamy obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. To dzień patronalny Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszym Parafialnym Zespole Caritas za ich działalność na rzecz najbardziej potrzebujących. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas diecezjalnego.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przeżyciu Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim kapłanom, na czele z ks. biskupem Henrykiem Tomasikiem za posługę w konfesjonale i zaangażowanie w liturgię. Dziękujemy p. Hannie Wojdała-Markowskiej, p. Oli Osiej, p. Jackowi Kupisowi i p. Kamili Rzepce za wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji. Panu organiście Radosławowi Rzepce oraz chórowi za oprawę muzyczną. Dziękuje panu Romanowi Świtce za koordynowanie wielorakich prace przygotowujących do tych świąt. Służbie liturgicznej za przygotowanie i pomoc w przeżyciu liturgii i organizacji celebracji. Dziękuję p. Adamowi za udekorowanie świątyni, p Zosi oraz paniom za sprzątanie kościoła. Dziękuje kościelnemu p. Dawidowi Stępniowi oraz p. Ryszardowi Łagowskiemu za przygotowanie świątyni do świąt.
 6. Dziękujemy Wam wszystkim za bycie z Bogiem. Ale też za wyrozumiałość i odpowiedzialność za siebie, w tym wyjątkowym czasie epidemii. Nikomu nie jest łatwo, a osobie obok może jest o wiele trudniej niż mnie. Pamiętajmy, że mimo świąt obowiązują nas obostrzenia, limity osób, maseczki i dystans. Uchronienie innych przed chorobą to wyraz naszej miłości bliźniego.
 7. W imieniu wszystkich kapłanów naszej parafii życzymy gościom i parafianom mocy jaką niesie swoim zwycięstwem Zmartwychwstały. Niech pomoże przezwyciężać nasze lęki, udziela pomocy i pomaga widzieć w innych dobro.
 1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.00 (będzie transmitowane).
 2. Od wczoraj są w naszym kościele relikwie bł. Ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Z tej racji Rycerze Kolumba z naszej parafialnej rady przed kościołem rozprowadzają palmy i pamiątki związane z błogosławionym założyciele i zbierają środki na pomoc potrzebującym.
 3. Podczas każdej Mszy Świętej można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 16.00 i o godz. 18.00 z procesją do Ołtarza Adoracji (ta będzie transmitowana). Adoracja w kościele do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek droga krzyżowa rano o godz. 9.00 i po południu o godz. 16.30, 17.15 (która będzie transmitowana) oraz o godz. 20.00.
 6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (będzie transmitowana). W Wielki Piątek tylko podczas liturgii Męki Pańskiej udzielamy Komunii Świętej. Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 23.00.
 7. W sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 7.00 do godz. 14.00.
 8. Liturgia Paschalna w sobotę o godz. 19.00.
 9. Msza św. rezurekcyjna o godzinie 6.00. Pozostałe Msze Święte w porządku niedzielnym. Ponieważ większość parafian będzie uczestniczyć w Triduum Paschalnym i w Wielkanoc we Mszach Świętych poprzez środki masowej komunikacji, tych którzy będą mogli i chcieli przyjąć Komunię Świętą zapraszamy przed świątynie. Zawsze podczas Mszy Świętych kapłani będą wychodzili i udzielali Komunii Świętej również na zewnątrz świątyni.
 10. Od soboty obowiązują nas wyjątkowe normy sanitarne. W naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 72 osoby. Wyznaczyliśmy te miejsca w świątyni. Zajmujmy tylko te wyznaczone miejsca. Nie przewidujemy miejsc stojących. Na zewnątrz budynku kościoła są również przygotowane miejsca siedzące i będzie nagłośnienie. Jako parafia nie jesteśmy nic więcej zrobić. Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, o maseczki, o dystans.
 11. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli ofiarami do puszek i darami najbardziej potrzebujących. Zebrali 1922 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 13. Niech dla wszystkich ten czas będzie błogosławiony.
 1. Dziś niedziela Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je o. Jakub Lasyk – bernardyn. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych i nauka pasyjna o godz. 17.00 podczas nabożeństwa Gorzkich Żali. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 18.00 będą transmitowane w Internecie.
 2. W poniedziałek dzień spowiedzi świętej. Będziemy spowiadali od godz. 7.00 do godz. 10.00 oraz od godz. 16.00 do 19.00. Z racji spowiedzi w poniedziałek kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy w tym tak nieprzewidywalnym czasie do skorzystania z Sakramentu Pokuty już w tym tygodniu.
 3. W poniedziałek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i zakończenie rekolekcji o godz. 18.00- ta Msza Święta będzie transmitowana. W poniedziałek zbierana taca będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty.
 4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia od tego dnia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje, które znajdują się przy wyłożonych gazetach prosimy przynosić 25 marca na Mszę Świętą o godz. 18.00
 5. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30, 17.15 (która będzie transmitowana) oraz o godz. 19.00. W piątek podczas drogi krzyżowej będziemy spowiadać od godz. 16.30 dzieci ze szkoły podstawowej i o godz. 19.00 młodzież.
 6. W sobotę 27 marca będziemy odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.
 7. W sobotę na Mszy Świętej o godz.18.00 rozpoczniemy peregrynacje relikwii bł. Ks. Michaela McGivney`a, założyciela Rycerzy Kolumba. Z tej racji w następną niedziele Rycerze Kolumba z naszej parafialnej rady będą przed kościołem rozprowadzali palmy i zbierali środki na pomoc potrzebującym.
 8. W niedzielę będziemy święcić palmy na każdej Mszy Świętej. Msze Św. o godz. 11.00 i 13.00 rozpoczniemy na zewnątrz świątyni procesją z palmami.
 9. W niedzielę 28 marca o godz. 15.00 w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Starokrakowskiej na Jeżowej Woli, rozpoczyna się cykl 10 spotkań obowiązkowych dla narzeczonych.
 10. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla najuboższych parafian. Będzie wystawiony do niedzieli również kosz na produktu żywnościowe na paczki świąteczne. W środę w godz. od 17.00 do 19.00 w sali Caritasu w Domu Parafialnym można zostawiać dokumenty do rozliczania PIT-u za 2020 rok.
 11. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas diecezji radomskiej. Z dopiskiem PZC Borki.
 12. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 13. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane z racji kolędy. Bóg zapłać.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie.
 2. Codziennie o 7.00 Nowenna do św. Józefa.
 3. W środę, 17 marca na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. proboszcza z racji imienin.
 4. 19 marca, uroczystość św. Józefa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 – dzieci.
 5. Drogą krzyżową o godz. 17.15 (która będzie transmitowana) rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Będzie je głosił o. Jakub Lasyk - bernardyn. O godz. 18.00 Msza święta z nauka ogólną. Droga krzyżowa o godz. 19.00 będzie adresowana szczególnie do małżonków. Tego dnia rozpoczynamy Tydzień modlitw o ochronę życia.
 6. W sobotę, z racji rekolekcji Msze Święte będą tylko: o godz. 7.00 z nauką ogólną, o godz. 9.00 z nauką dla kobiet, o godz. 16.30 z nauką dla mężczyzn i o godz. 18.00 z nauką ogólną. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach Świętych. Program rekolekcji w gablotach.
 7. Tradycyjnie w niedziel rekolekcyjną Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek dla najuboższych parafian. Będzie wystawiony również kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne. Parafialny Zespół Caritas pomaga w rozliczaniu PIT-u za 2020 rok. Dokumenty do rozliczeń, składamy w kopertach w sali Caritasu w Domu Parafialny w środy w godz. od 17.00 do 19.00. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii swteresa.com.
 8. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas diecezji radomskiej. Z dopiskiem PZC Borki.
 9. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego. Dziś jest również dodatkowo numer tzw. Gość Extra poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.
 10. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane z racji kolędy. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie.
  2. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszej patronki. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii. Modlimy się szczególnie za zmarłych w ostatnim czasie parafian
  3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Kolumba.
  4. Od środy, 10 marca rozpoczynamy nowennę do św. Józefa o godz. 7.00
  5. W czwartek, o godz. 18.45 wznawiamy spotkania dla kandydatów pragnących w tym roku przyjąć sakrament Bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe w reżimie sanitarnym w kościele.
  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 – dzieci, o 17.15 – dorosłych (to nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie) i o godz. 19.00 młodzież. W piątek po ostatniej drodze krzyżowej w ramach inicjatywy papieża Franciszka „24 godz. dla Pana” adoracja eucharystyczna do godz. 21.00.
  7. W następną niedziele Msze Święta i spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 14.00 klasa III B oraz o godz. 15.00 klasa III C.
  8. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans.
  9. Od najbliższej środy – 10 marca, nasz Parafialny Zespół Caritas będzie pomagał w rozliczaniu PIT-u za 2020 rok. Dokumenty do rozliczeń, ze względu na pandemie w kopertach, składamy w sali Caritasu w Domu Parafialny w środy w godz. Od 17.00 do 19.00. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii swteresa.com.
  10. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na misje 1990 zł.
  11. W tym tygodniu, zostały podcięte lipy wokół kościoła. Gdyby ktoś chciał zabrać gałęzie, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  12. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii ofiary wpłacane na konto parafii czy składane w kancelarii i zakrystii. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy. Bóg zapłać.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na misje.
 2. Dziś o 15.00 modlitwa członków Kół Żywego Różańca w kościele.
 3. O godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Zapraszamy. Będziemy mogli w nim uczestniczyć również poprzez transmisję internetową.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej
 5. W czwartek, 4 marca uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej diecezji i miasta Radomia.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź podczas nabożeństw drogi krzyżowej. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach świętych. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 – dzieci, o 17.15 – dorosłych i o godz. 19.00 młodzież. Droga krzyżowa o godz. 17.15 będzie transmitowana.
 8. W następna niedziele o godz. 14.00 Msza Święta i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej klasa IIIA
 9. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 10. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii ofiary wpłacane na konto parafii czy składane w kancelarii i zakrystii. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Zapraszamy. Będziemy mogli w nim uczestniczyć również poprzez transmisję internetową.
 2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 – dzieci, o 17.15 – dorosłych i o godz. 19.00 młodzież. Droga krzyżowa o godz. 17.15 będzie transmitowana.
 3. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
 4. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 5. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii ofiary wpłacane na konto parafii czy składane w kancelarii i zakrystii. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy. Bóg zapłać.
 7. Trwają w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Są one prowadzone w reżimie sanitarny, w niedziele i czwartki o godz. 19.00.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
GÓRA