KATECHEZY CHRZCIELNE DLA RODZICÓW

Rodzice pragnący ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii, obowiązkowo uczestniczą w jednym spotkaniu, w wybranym przez siebie terminie. Spotkania odbywają się w wyznaczonych terminach w domu parafialnym - w sali na parterze.

Terminy katechez chrzcielnych dla rodziców przed Sakramentem Chrztu dziecka

8 stycznia 2023 r. – niedziela – godz. 19.00

29 stycznia 2023 r. – niedziela  - godz. 19.00

12 lutego 2023 r. – niedziela – godz. 19.00

26 lutego 2023 r. – niedziela – godz. 19.00

12 marca 2023 r. – niedziela – godz. 19.00

26 marca 2023 r. – niedziela – godz. 19.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś zapraszamy o godz. 17.30 na koronkę do Bożego miłosierdzia.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest już w stałych godzinach rano od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00
 3. W środę Święto Nawrócenia św. Pawła kończy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa duchowej adopcji dzieci poczętych.
 4. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Waszych domach. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli za gościną, możliwość wspólnej modlitwy i życzliwość. Z naszych pierwszych szacunkowych danych wynika, że byliśmy u połowy rodzin naszej parafii. Jest to mniej o około 10% niż z racji ostatniej kolędy przed pandemią. Dziękujemy oczywiście wszystkim za ofiary składane z racji kolędy na potrzeby parafii.
 5. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  1. Dziś zapraszamy o godz. 17.15 na różaniec.
  2. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W najbliższy czwartek, 19 stycznia obchodzi dzień imienin Księdz biskup senior Henryk Tomasik. Na Msza Święta o godz. 18.00 będziemy się modlić intencji Solenizanta.
  4. Ubiegłej niedzieli podaliśmy informację, o planie zorganizowania pielgrzymki we wrześniu do północnej Francji do miejsc związanych z życiem św. Teresy. Jeszcze raz prosimy, jeśli ktoś zamierzałby uczestniczyć w takiej pielgrzymce prosimy o wstępną deklaracje w zakrystii.
  5. W najbliższą sobotę 21stycznia pragniemy od godz. 9.00 odwiedzić osoby, które nie mogły przyjąć księży w wyznaczonych terminach. Prosimy zgłaszać chęć przyjęcia księdza w kancelarii lub zakrystii. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna rano od 9.00 do 10.00 oraz po wieczornej Mszy Świętej. W piątek już również po południu do 16.00 do 17.00.
  1. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś zapraszamy o godz. 17.30 na litanę do Serca Pana Jezusa
 2. Dziś o godz. 19.00 katecheza dla rodziców planujących chrzest dziecka w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu kancelaria będzie już czynna rano od godz. 9.00 do 10.00 i wieczorem po wieczornej Mszy Świętej.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 5. Z racji wielu rocznic naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus myślimy o zorganizowaniu pielgrzymki we wrześniu do północnej Francji do miejsc związanych z życiem św. Teresy. Jeśli ktoś miałby chęć uczestniczenia w takiej pielgrzymce prosimy o wstępną deklaracje w zakrystii.
 6. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu..
 7. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
 3. W środę o godz. 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej
 4. W Piątek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które mamy obowiązek uczestniczyć. W naszej świątyni Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary na tace z tego dnia są przeznaczone na misje. Dzieci zapraszamy na Orszak Trzech Króli o godz. 10.50 przed zakrystie i na Mszę Świętą o godz. 11.00. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Podtrzymujmy piękną tradycję oznaczania katolickich mieszkań kredą. Jest to wyraz naszego wyznania wiary.
 5. W piątek o godz. 12.00 na rynku starego miasta rozpocznie się XI Radomski Orszak Trzech Króli. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź na wszystkich Mszach Świętych. Nie będzie spotkania pierwszopiątkowego dla mężczyzn o godz. 19.00
 7. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 8.00.
 8. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 opłatek grupy pielgrzymkowej
 9. Z racji kolędy kancelaria w tym tygodniu będzie czynna rano od 8.00 do 8.45 oraz po wieczornej Mszy Świętej. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu.
 10. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 13. W intencji zmarłego papieża Benedykta XVI Pod twoją obronę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
 1. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy być przyjęci w każdej rodzinie. Ponieważ administracje bloków nie pozwala wieszać ogłoszeń, prosimy o poinformowanie sąsiadów o terminie kolędy. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. W najbliższym tygodniu kancelaria będzie czynna rano od godz. 8.00 do 8.45 i po wieczornej Mszy Świętej.
 2. W sobotę 31grudnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy Panu Bogu za rok 2022.
 3. W następną niedzielę 1 stycznia 2023 roku w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki na Mszach Świętych zostanie przedstawiona jak każdego roku sprawozdanie dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
 4. Pragniemy podziękować za wykonanie tegorocznej szopki p. prof. Hannie Wojdała-Markowskiej, panom: Dawidowi Stępniowi, Ryszardowi Łagowskiemu oraz Jackowi Kupisowi.

„Od dwóch tysięcy lat Kościół jest jakby kołyską, w której Maryja składa Jezusa, aby wszystkie narody mogły Go wielbić i kontemplować”. 

Niech te słowa św. Jana Pawła II przypominają nam wszystkim, że w Święta Bożego Narodzenia przeżywamy pamiątkę narodzin w Betlejem Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela.

Dziękujmy w te święta Bogu, że zechciał nam dać swojego Syna, który przynosi nam zbawienie czyli uwalnia od każdego zniewolenia i każdej postaci zła. 

Pragniemy życzyć, naszym parafianom i gościom, aby mały Jezus obdarował każdego z nas radością i pokojem serca, tak byśmy pokochali Go całym sercem i napełnieni miłością patrzyli na innych ludzi. Niech sam Jezus pomaga nam być odważnymi świadkami Jego Ewangelii w dzisiejszym świecie.

Radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 1. Dziś o godz. 14.00 spotkanie młodzieży w kościele
 2. Dziś o godz. 17.30 koronka do Bożego miłosierdzia.
 3. Dziś o godz.19.00 w Domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 4. W dni powszednie zapraszamy na roraty o godz. 6.00.
 5. W poniedziałek dzień spowiedzi świętej w parafii na Młodzianowie. W naszej parafii spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej.
 6. W środę z Komunią Świętą odwiedzimy chorych po porannych Mszach Świętych. Chorych zapisujemy w zakrystii i kancelarii
 7. W sobotę, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą sprawowane tylko rano: roraty o godz. 6.00, o 7.00 i ostatnia Msza Święta rano o godz. 8.00. Tego dnia nie będzie czynna Kancelaria.
 8. Zasiadając wieczorem do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy w modlitwie o sobie nawzajem, byśmy mogli wszyscy uczestniczyć w radości przyjścia na świat Syna Bożego.
 9. W niedzielę, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterką o północy rozpoczniemy świętowanie. Przed pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 23.30.
 10. Poświęcone opłatki możemy nabywać pod chórem lub w zakrystii. W kruchcie u woluntariuszy Caritas możemy nabyć świece. Woluntariusze zebrali w ubiegłym tygodniu do puszek 2443 zł na paczki dla ubogich. Wszystkim darczyńcom i woluntariuszom dziękujemy.
 11. W tym roku powracamy do tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej. Pragniemy przyjść do każdego waszego domu z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Będzie to również możliwość, aby zaktualizować dane parafian. Ofiary jakie będą składane podczas kolędy będą przeznaczone na prace modernizacyjne w świątyni i funkcjonowanie parafii.
 12. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za tacę remontową. Bóg zapłać.
 14. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Mszach Świętych nauki rekolekcyjne głosi o. Piotr Paradowski, franciszkanin z Zielonej Góry, który wprowadzi relikwie błogosławionych męczenników franciszkańskich. W poniedziałek nauki rekolekcyjne będą wygłaszane na roratach o godz. 6.00, na Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 18.00. We wtorek nauki rekolekcyjne będą na roratach o godz. 6.00, na Mszach Świętych o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Wtorek to dzień spowiedzi świętej. Spowiedź będzie rano od godz. 8.00 do godz. 10.30. Prosimy, by na tę spowiedź przyszły osoby starsze. Po południ spowiedź będzie od godz. 16.00. Zapraszamy na tę spowiedź wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Program rekolekcji w gablotach. Ofiary zbierane we wtorek będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty.
  2. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  3. O godz. 19.00 dziś katecheza dla rodziców przed Chrztem Św. dziecka.
  4. W dni powszednie zapraszamy na roraty o godz. 6.00.
  5. Paczki dla osób potrzebujących przynośmy do zakrystii do 19 grudnia. Dziś po Mszach św. ofiarami do puszek wspieramy najbardziej potrzebujących parafian, którym pomaga Parafialny Zespół Caritas. Przez cały tydzień przy ołtarzu Matki Bożej będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe.
  6. Poświęcone opłatki możemy nabywać u woluntariuszy pod chórem lub w zakrystii. Ofiary za opłatki w tym roku będą w całości przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi kościoła.
  7. W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a w niedzielę 18 grudnia o godz. 14.00 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie modlitewne do kościoła.
  8. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1810 zł.
  9. Legion Maryi organizuje w dniach26 czerwca – 3 lipca 2023  8 - dniową samolotową pielgrzymkę do  Bośni i Hercegowiny "U stóp Gospy w Medjugorie". Zapisy i informacje u Ks. Krzysztofa
  10. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu towarzyszy nam obraz świętego Józefa, oblubieńca Maryi Panny, pielgrzymujący po parafiach, w których działają Rycerze Kolumba. Zachęcamy mężczyzn, z dziećmi czy wnukami do obecności na Mszy świętej i indywidualnej modlitwy za swoich najbliższych przed obrazem Św. Józefa.
 3. W całej Polsce wspieramy dziś modlitwą i ofiarami do puszek katolicki Kościół na Wschodzie.
 4. Codziennie zapraszamy na roraty o godz. 6.00.
 5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Przed Mszą Świętą różaniec za zmarłych.
 6. Wyjątkowo w tym miesiącu, z racji rekolekcji, Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie w najbliższy wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii. Modlimy się za zmarłych parafian.
 7. W środę o godz. 18.00 Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
 8. W czwartek 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. W swoje święto patronalne Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Godzinę Łaski o godz. 12.00.
 9. W piątek 9 grudnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dzieciom z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Mszach Świętych będzie je głosił Ojciec franciszkanin z Piotr Paradowski z Zielonej Góry. Dokona on wprowadzenia relikwii błogosławionych polskich męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka do parafii.
 11. W nawie głównej stoi choinka z serduszkami, na których są imiona lub wiek potrzebujących. W większości są to osoby dorosłe. Aby pomoc dotarła na święta, paczki przynośmy do zakrystii do 17 grudnia. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kruchcie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz drobne prezenty. Za tydzień woluntariusze Caritas będą zbierać ofiary do puszek na paczki dla potrzebujących.
 12. Poświęcone w ubiegłą niedzielę opłatki możemy nabywać u woluntariuszy pod chórem lub w zakrystii. Ofiary za opłatki w tym roku będą w całości przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Gdy świątynia jest już ogrzewana, pamiętajmy o zamykaniu drzwi kościoła, aby między Mszami, nie pozostawały otwarte, aby kościół się nie wychładzał.
 13. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
GÓRA