OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś modlimy się w intencji ks. Łukasza Skowyry. Msza św. w intencji solenizanta będzie o godz. 13.00. Polecajmy w modlitwie ks. Łukasza wypraszając potrzebne dla Niego łaski.
 3. Imiona zmarłych, do mającej wiele wieków modlitwy wypominkowej Kościoła, za których w listopadzie odmawiamy codziennie różaniec oraz polecamy Bogu w każdą niedzielę, prosimy składać w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 4. Jesteśmy w czasie zwiększonej ilości zakażeń i zgonów spowodowanych przez pandemie. Obecne obostrzenia, dla strefy żółtej, pozwalają nam na uczestnictwo w niedzielnych Mszach św.. Wiemy to, po obliczeniu ilości osób obecnych na poszczególnych Mszach św. w poprzednich tygodniach. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może się zmienić. Dlatego, respektujmy obowiązk zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans.
 5. Na prośby parafian, którzy pragną czuć się bezpieczni podczas przyjmowania Komunii św., będziemy udzielali w pierwszej kolejności Komunię św. na rękę w nawie, pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Prosimy, by inni wierni przyjmowali Komunię św. jak dotychczas.
 6. Ksiądz biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej niektórym wiernym. Są to osoby w podeszłym wieku, kobiety w stanie błogosławionym oraz osoby z objawami infekcji wskazującymi na koronawirusa. Zachęcamy te osoby, do skorzystania z transmisji Mszy św. z naszej świątyni o godz. 10.00.
 7. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary do puszek na Fundacje Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2153 zł.
 8. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś Dzień Papieski. Po Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek dla dzieci i młodzieży, którym pomaga Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby składamy w zakrystii. Tradycyjnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła dzieci wraz z rodzicami, które pragną w naszej parafii przygotowywać się i przyjąć I Komunię Świętą.
 5. Uczniom klas ósmych mających zamiar przygotowywać się i przyjąć sakrament Bierzmowania w naszej parafii, przypominamy o złożeniu deklaracji do 14 października. Jeśli ktoś nie był chrzczony w naszej parafii należy dołączyć do deklaracji akt chrztu. Pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w sobotę 17 października o godz. 9.00 w kościele.
 6. Imiona zmarłych, do mającej wiele wieków modlitwy wypominkowej Kościoła, za których w listopadzie odmawiamy codziennie różaniec oraz polecamy Bogu w każdą niedzielę, prosimy składać w kancelarii parafialnej i zakrystii.
 7. Apelujemy o respektowanie obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego. Dziś wraz z gazetą jest film pt. Ziemia Maryi.
 9. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś, na Mszy Św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. dzieci z klas IV. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich rodzinach. Dziękujemy rodzicom dzieci za złożony dar ołtarza.
 3. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszamy osoby pragnące modlić się za zmarłych
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Kolumba
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. W niedzielę o godz. 18.00 Msza św. Legionu Maryi.
 7. Uczniom klas ósmych mających zamiar przygotowywać się i przyjąć sakrament Bierzmowania w naszej parafii, przypominamy o złożeniu deklaracji do 14 października. Jeśli koś nie był chrzczony w naszej parafii należy dołączyć akt chrztu. Wszelkie informacje dotyczące Bierzmowania można uzyskać w kancelarii w środę u ks. Michała.
 8. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem apelujemy o respektowanie obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 9. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanię do św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 2. We wtorek na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji solenizanta ks. Michała Szeląga. Zapraszam do modlitwy.
 3. Do środy 30 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 4. W środę tradycyjnie w wigilię odpustu na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji zmarłych budowniczych, fundatorów, ofiarodawców, kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii oraz zmarłych parafian. Po Eucharystii udajemy się na cmentarz przy ul Limanowskiego, aby przy grobie proboszczów naszej parafii kontynuować modlitwę za zmarłych zapraszamy.
 5. W czwartek, Uroczystość Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, naszej patronki. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia odbędzie się u nas wizytacja biskupia, którą przeprowadzi ks. Bp Piotr Turzyński. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 10.00. Na tej Eucharystii proboszcz przedstawi sprawozdanie z życia religijnego parafii. Po Mszy Św. ks. Biskup pragnie w kościele spotkać się i pomodlić z członkami wszystkich grup działających w parafii. Ks. Biskup będzie się modlił z nami również na Mszy Św. o godz. 12.00 oraz na głównej Mszy Św. odpustowej o godz. 18.00. Na tej Mszy Św. będą spowiadali księża z dekanatu. Wykorzystajmy tę możliwość spowiedzi w niepewnej sytuacji epidemiologicznej.
 6. Od czwartku przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa na różańcu. W piątek odwiedzimy chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Mszą Św. o godz. 8.00 rozpoczniemy I sobotę miesiąca.
 8. W najbliższą niedzielę 4 października o godz. 11.00 odbędzie się przesunięta I Komunia Święta dzieci. Prosimy parafian o wybranie innej godziny uczestnictwa w Mszy św., aby z dziećmi pierwszokomunijnymi mogli uczestniczyć ich najbliżsi. Jeśli nie jesteśmy z rodziny dzieci pozostańmy na zewnątrz świątyni. Nie będzie za tydzień również Mszy św. o godz. 12.00. Rodziców, rodziny dzieci, chrzestnych zapraszamy do spowiedzi podczas odpustu i nabożeństw różańcowych.
 9. Na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Wysokim Kole wybieramy się indywidualnie.
 10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Jest to wyraz naszej miłości wobec tych, którzy mogą mieć swoje obawy i lęki.
 11. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanię do Matki Bożej
 2. Od wtorku, 22 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczynamy nowennę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. W środę, po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.30 zapraszamy do kościoła młodzież klas ósmych wraz z rodzicami, na spotkanie informacyjne dotyczące warunków przygotowania młodzieży w tym roku do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W sobotę, 26 września tradycyjne przed odpustem św. Teresy zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę Świętą o godz. 9.00. Przed Mszą Świętą będzie sprawowany Sakrament Pokuty. Podczas tej Mszy Świętej będzie udzielany Sakrament Chorych. W sytuacji niepewności związanej z epidemią zadbajmy, aby nasi najbliżsi pojednali się z Bogiem i przyjęli sakramenty.
 5. W sobotę, 3 października odbywa się doroczna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Wysokim Kole. Osoby mające zamiar uczestniczyć w tej pielgrzymce, prosimy o zadeklarowanie wyjazdu do piątku w zakrystii. W następną niedzielę ogłosimy propozycję dla zadeklarowanych.
 6. Dziękujemy jednemu z parafian, który bezinteresownie gruntownie odrestaurował fotele miejsca przewodniczenia dla kapłanów przy ołtarzu. Bóg zapłać.
 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii, szczególnie za ubiegłotygodniową tacę remontową. Bóg zapłać.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
 2. W poniedziałek i we wtorek będzie w naszej parafii zbiórka używanych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, z której dochód jest przeznaczony na misje. Sprzęty pozostawiamy na parkingu przy domu parafialnym.
 3. We wtorek o godz. 17.30 spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem.
 4. W środę, 16 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie w naszym kościele Bierzmowanie młodzieży.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 6. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 7. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii.
 8. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanie do Serca Pana Jezusa
 2. W poniedziałek o 18.00 Msza Święta Apostolstwa Dusz Czyśćcowych. Zapraszamy na modlitwę i spotkanie osoby pragnące modlić się za zmarłych
 3. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy, naszej patronki. Prośby prosimy składać w zakrystii. Polecamy szczególnie zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 4. We wtorek po Mszy św. spotkane dorosłych ministrantów. Panów, którzy pragną rozpocząć służbę przy ołtarzu zapraszamy do Domu parafialnego.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej.
 6. W środę o 18.45 próba choru parafialnego. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami zapraszamy w piątek, na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsza liturgiczna próba przed ceremonią przyjęcia Komunii Świętej.
 8. W piątek o godz. 19.00 rozpoczęcie spotkań Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby pragnące poznawać Pismo Święte na to spotkanie.
 9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów ze szkoły podstawowej, a o godz. 11.00 pierwsza próba scholii.
 10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 11. Jest już nowa książka intencji na 2021 rok. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 12. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanie do Matki Bożej
 2. Dziś o godz. 18.45 zapraszamy na koncert organowy pana Adriana Drumińskiego. Wstęp wolny.
 3. Od poniedziałku pierwsza Msza Święta będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 6.30
 4. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli.
 5. We wtorek 1 września, po wieczornej Mszy Świętej ok. 18.40, spotkanie w kościele dla przygotowujących się do Bierzmowania 17 września.
 6. Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Kolumba
 7. W środę o godz. 18.45 zapraszamy ma próbę chóru chórzystów oraz nowe osoby pragnące śpiewać w chórze.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź o godz. 17.30. Chorych odwiedzimy w piątek po Mszach porannych. Chorych zgłaszamy w kancelarii i zakrystii. W sobotę Mszą Św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I soboty miesiąca.
 9. W sobotę o godz. 10.00 powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów, a o godz. 11.00 pierwsza próba scholii.
 10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 11. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
GÓRA