KATECHEZY CHRZCIELNE DLA RODZICÓW

Rodzice pragnący ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii, obowiązkowo uczestniczą w jednym spotkaniu, w wybranym przez siebie terminie. Spotkania odbywają się w wyznaczonych terminach w domu parafialnym - w sali na parterze.

Terminy katechez chrzcielnych dla rodziców przed Sakramentem Chrztu dziecka

  22 sierpnia 22r. – poniedziałek – godz. 20.00

  4 września 22r. – niedziela – godz. 19.00

12 września 22r. – poniedziałek – godz. 20.00

2 października 22r. – niedziela – godz. 19.00

10 października 22r. – poniedziałek – godz. 20.00

30 października 22r. – niedziela – godz. 19.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. O godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na Mszy świętej o godz. 18.00, dziś i do piątku kontynuujemy Nowennę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszej patronki przed uroczystością odpustową.
 2. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Michała Szeląga z racji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za solenizanta.
 3. W piątek w wigilię odpustu na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii oraz za zmarłych budowniczych, fundatorów, ofiarodawców i zmarłych w ostatnim roku Po Mszy Świętej tę modlitwę będziemy kontynuować na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego przy grobie proboszczów naszej parafii. Zapraszamy
 4. W sobotę odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszej patronki. Msze Święte o godz. 6.30; 00; 10.00 i główna Msza odpustowa o godz. 18.00. Z racji imienin będziemy modlić się w intencji siostry Teresy Nowotki mieszkającej przy naszej parafii. Ofiary zbierane podczas całego dnia odpustu będą wsparciem dla parafii św. Teresy w Kamerunie, w której pracuje ks. Mirek Bujak.
 5. W sobotę 1 października, o godz. 17.00 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej.
 6. Zachęcamy młodych rodziców do podjęcia inicjatywy tzw. Modlitwy rodziców za dzieci. To konkretnie codziennie dziesiątek różańca w intencji swoich dzieci. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Po Mszy Święte o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Na godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 9. Są jeszcze miejsca na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia organizowaną dniach 7 i 8 października. Cena 330 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego. W zakrystii są kalendarze Gościa niedzielnego w cenie 10 zł i inne w cenie 5 zł.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec.
 2. We wtorek zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami pragnące na Mszę Świętą o godz. 18.00, która rozpoczyna przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunię Świętą w naszej parafii.
 3. Kandydatów pragnących przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w środę, 21 września na Mszę Święto o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne. Przypominamy, że do 20 września kandydaci zgłaszają się z jednym z rodziców w kancelarii parafialnej z deklaracją pragnienia przyjęcia Bierzmowania wraz ze świadectwem chrztu. Deklaracje można odebrać w zakrystii.
 4. Od czwartku na Mszach Świętych o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus przed parafialnym odpustem.
 5. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Na godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 6. W ubiegłą niedzielę na funkcjonowanie domów dziecka prowadzonych przez Caritas diecezji radomskiej zebraliśmy 1740 zł. Dziękuję członkom Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie zbiórki.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 8. Jest jeszcze kilka miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia organizowaną dniach 7 i 8 października. Cena 330 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 9. W zakrystii są kalendarze Gościa niedzielnego w cenie 10 zł i kalendarze maryjne i z aniołem stróżem w cenie 5 zł
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, szczególnie za ubiegłotygodniową tacę remontową.
 11. Dziś śpiewem modlą się razem z nami młodzi ludzie ze wspólnot neokatechumenalnych z Gołębiowa, którzy po Mszach Świętych będą zbierać ofiary na wyjazd na światowe dni młodych do Lizbony w 2022 roku.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo maryjne.
 2. Dziś po Mszach Świętych przeprowadzamy zbiórkę do puszek na działalność Domów Dziecka prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.
 3. W poniedziałek o godz. 20.00 katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Prośby i intencje na nowennę zostawiamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 5. W środę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na prośbę bpa Marka Solarczyka, będziemy się modlić w naszej diecezji za Ukrainę i nawrócenia narodu rosyjskiego.
 6. W środę o godz. 19.00 próba chóru parafialnego. Zapraszamy również nowe osoby pragnące śpiewać w naszym chórze.
 7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Na godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 8. Przypominamy, że rodzice dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej składają deklaracje chęci przyjęcia Komunii świętej przez ich dziecko wraz ze świadectwem chrztu dziecka w kancelarii do 19 września.
 9. Kandydaci pragnący przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania zgłaszają się z jednym z rodziców do kancelarii parafialnej z deklaracją pragnienia przyjęcia Bierzmowania wraz ze świadectwem chrztu. Deklaracje znajdują się w zakrystii. Należy je złożyć do 20 września.
 10. W dniach 7 i 8 października (piątek i sobota) organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia. Cena 330 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 11. Jest już książka intencji Mszalnych na 2023 rok. Zapraszamy do kancelarii.
 12. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 13. W zakrystii są kalendarze Gościa niedzielnego w cenie 10 zł oraz maryjne i z aniołem stróżem w cenie 5 zł.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Attilę Honti. Kieruje on do nas Boże słowa. O godz. 19.00 zapraszamy na wykonany przez niego koncert organowy. Po Mszach Świętych możemy zakupić płytę z muzyką organową wykonaną przez tego muzyka.
 2. O godz. 19.00 w Domu parafialnym katecheza dla osób pragnących ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii.
 3. W poniedziałek o 18.00 Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowy. Zapraszamy osoby pragnące włączyć się w modlitwę za zmarłych.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej
 5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w Domu parafialnym.
 6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do Domu parafialnego ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Na godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Spotkanie Rycerzy Kolumba.
 8. Rozpoczynamy przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. prosimy rodziców dzieci klas trzecich o pobranie z zakrystii i uzupełnienie deklaracji. Uzupełnione deklaracje prosimy o przyniesienie na Mszę św. 20 września (wtorek) na godz. 18.00.
 9. W dniach 7 i 8 października (piątek i sobota) organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. W najbliższą sobotę 11 września od godz. 10.00 w sanktuariach maryjnych naszej diecezji odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 11. 10 września zaczyna swoją działalność Studium Życia Rodzinnego. Więcej o tym projekcie i działaniach Duszpasterstwa Rodzin na plakatach w gablocie.
 12. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Bożego miłosierdzia
 2. W tym tygodniu, do środy 31 sierpnia, do godz. 9.00 przeprowadzamy na parkingu przy Domu parafialnym zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji organizowanej przez stowarzyszenie Pro Missio są wsparciem dla Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 3. W środę na Mszy Świętej o godz. 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 4. Od czwartku, 1 września pierwsza Msza Święta będzie o godz. 6.30.
 5. W czwartek o godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Podczas tej spowiedzi będziemy rozdawali dzieciom książeczki na pierwsze piątki miesiąca. Szczególnie zachęcamy dzieci z klas czwartych, by już od września rozpoczęły I piątki miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach Świętych.
 7. W tym roku pragniemy zachęcić mężczyzn i młodzieńców do praktykowania I piątków miesiąca. Zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję. Będzie możliwość spowiedzi.
 8. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca.
 9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do Domu parafialnego ministrantów oraz kandydatów na ministrantów, a na godz. 11.00 zapraszamy dzieci na próbę scholii.
 10. W niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz niespodzianki.
 11. W niedzielę 4 września o godz. 19.00 zapraszamy na do naszego kościoła na koncert organowy w wykonaniu organisty Attilla Honti. Wstęp wolny.
 12. Bp Marek Solarczyk mianował ks. Zbigniewa Kominka wikariuszem w naszej parafii. Ks. Zbigniew pracował dotychczas w parafii NMP Królowej Polski w Pionkach. Życzymy księdzu wielu łask i satysfakcji w duszpasterskiej posłudze.
 13. Sanktuariom MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej organizuje pielgrzymkę do grobu św. Charbela do Libanu w dniach 4 – 12 października. Informacje w zakrystii.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 15. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanie do Serca Pana Jezusa
 2. W poniedziałek o godz. 20.00 katecheza dla rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii. Inne terminy katechez są w gablocie i na stronie parafii.
 3. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W piątek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjny lub z obrazami aniołów stróżów w cenie 5 zł.
 6. W następnym tygodniu, 31 sierpnia w godzinach rannych będzie zbiórka elektrośmieci na parkingu przy Domu parafialnym. Dochód jest wsparciem dla polskich misjonarzy.
 7. 10 września zaczyna swoją działalność Studium Życia Rodzinnego. Więcej o tym projekcie na plakacie w gablocie.
 8. Zapraszamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego.
 9. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Zapraszamy dziś na godz. 2100 na ostatni w tym roku Apel Jasnogórski. Poprowadzą go Pielgrzymi z naszej parafialnej grupy nr 8.
 2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane mamy obowiązek tego dnia uczestniczenia we Mszy Świętej. Będą one sprawowane w porządku niedzielnym.
 3. Również jutro o godz. 1300 będzie Msza Święta w intencji ks. Sławomira. Natomiast w środę o godz. 1800 Msza Święta imieninowa ks. Jacka. Dziękując za ich posługę w naszej parafii, będziemy wypraszać potrzebne dla nich łaski w realizacji codziennych duszpasterskich zadań.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.
 5. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Codziennie, do soboty 13 sierpnia zapraszamy na godz. 21.00 do kościoła na Apele pielgrzymkowe.
 2. Nie odbędzie się dziś planowana katecheza chrzcielna dla rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii. O innym terminie powiadomimy w następna niedziele.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 4. W środę Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
GÓRA