OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś zapraszamy o godz. 17.15 na różaniec.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W najbliższy wtorek, 19 stycznia 2021 r., będziemy przeżywali w naszej diecezji dzień imienin biskupa seniora Henryka Tomasika. Podczas Mszy Świętej w katedrze radomskiej będziemy polecali Bogu Czcigodnego Solenizanta i dziękowali za jego posługę pasterską w diecezji radomskiej. Biorąc pod uwagę warunki epidemiologiczne, tylko niewielka liczba osób może uczestniczyć w uroczystościach katedralnych, dlatego w naszej parafii będziemy się modlić za dostojnego Solenizanta w następną niedziele na Mszy Św. o godz. 13.00.
 4. Niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
 5. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 6. Wykorzystują nieobecność grup i wspólnot w czasie pandemii rozpoczęliśmy gruntowny remont I piętra Domu parafialnego oraz remont sanitariatów na I piętrze.
 7. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary związane z czasem tradycyjnej „kolędy”, czy to wpłacane na konto parafii czy składane w kancelarii i zakrystii. Bóg zapłać.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś zapraszamy o godz. 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 3. W środę Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
 4. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 5. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 7. W poniedziałek 4 stycznia papież Franciszek mianował biskupem radomskim ks. bpa Marka Solarczyka, który skierował do diecezjan swoje słowo:

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was.

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.                   

Wasz biskup Marek

 1. Ingres ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry radomskiej odbędzie się 27 stycznia o godz. 11.00
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litania do Serca Pana Jezusa
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
 3. W środę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które mamy obowiązek uczestniczyć. W naszej świątyni Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary na tace z tego dnia są przeznaczone na misje.
 4. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Podtrzymujmy piękną tradycję oznaczania mieszkań kredą. Jest to wyraz naszego wyznania wiary.
 5. 6 stycznia, to również dzień 28 rocznicy sakry biskupiej ks. Biskupa Henryka Tomasika. Za Jubilata będziemy się modlić tego dnia na Mszy Świętej o godz. 11.00. Zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litania do Matki Bożej
 2. W czwartek, 31 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za rok 2020, który nam pozwolił przeżyć i zawierzymy Bożej Opatrzności czas, który nadchodzi.
 3. W piątek Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na Mszach Świętych zostanie przedstawione sprawozdanie ukazujące sytuację naszej parafii w 2020 roku. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa na wszystkich Mszach Świętych.
 5. W sobotę Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I soboty miesiąca.
 6. Jak już ogłaszaliśmy obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że ze względu na zdrowie nas wszystkich, nie odbędzie się w naszej parafii kolęda w tradycyjnym terminie. Ewentualna wizyta duszpasterska będzie uzależniona od polepszenia się sytuacji i złagodzenia restrykcji sanitarnych. Ogarniamy wszystkich parafian naszą pamięcią i modlitwą.
 7. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 11. W niedzielę świętej rodziny powierzmy Bogu wszystkie rodziny modlitwą św. Jana Pawła II ….
 1. Dziś o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec.
 2. Codziennie zapraszamy na roraty o godz. 6.00
 3. W tym tygodniu będzie można skorzystać ze spowiedzi podczas sprawowanych Mszy świętych. W poniedziałek, wtorek i środę spowiadamy również przed Mszą świętą od 17.30.
 4. W czwartek, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą sprawowane tylko rano: roraty o godz. 6.00, o 7.00 i ostatnia Msza Święta rano o godz. 8.00. Tego dnia nie będzie czynna Kancelaria.
 5. Zasiadając wieczorem do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy w modlitwie o sobie nawzajem, a szczególnie o osobach samotnych, odizolowanych przez pandemię, o wszystkich służbach, byśmy mimo wyjątkowego czasu pandemii mogli uczestniczyć w radości przyjścia na świat Syna Bożego.
 6. W piątek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterką o północy rozpoczniemy świętowanie. Msze święte tego dnia będą według porządku niedzielnego.
 7. W sobotę, drugi dzień świąt, pamiątka męczeństwa św. Szczepana. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Świętej będziemy modlić się o świętość, jedność i miłość dla naszych rodzin.
 9. Poświęcone opłatki możemy nabywać u woluntariuszy w kruchcie lub w zakrystii. Ofiary za opłatki w tym roku będą w całości przeznaczone na ogrzewanie świątyni. W kruchcie możemy nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Woluntariusze Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek 2378,40. Zakupili i wydali 25 świątecznych paczek dla rodzin. 30 serduszek dla dzieci, 20 serc dla seniorów oraz 24 serca dla bezdomnych ze schroniska. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
 11. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą.
 12. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. Po Mszach św. ofiarami do puszek wspieramy najbardziej potrzebujących parafian, którym pomaga Parafialny Zespół Caritas.
 3. Codziennie zapraszamy na roraty o godz. 6.00
 4. Pragniemy, aby najbliższy tydzień był tygodniem spowiedzi przedświątecznej. Ponieważ nie ma tradycyjnego dnia spowiedzi, na który przyjeżdżali księdza z dekanatu, starajmy się już w tym tygodniu podczas sprawowanych Mszy św. skorzystać ze spowiedzi. Spowiadajmy się, gdy widzimy kapłana w konfesjonale. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni tydzień przed świętami.
 5. W poniedziałek od godz. 9.00 będziemy spowiadali osoby starsze i chore. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza święta.
 6. We wtorek o 18.00 nowenna do naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby prosimy składać w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian
 7. Prosimy, aby od środy podczas wieczornych Mszy Św. spowiadały się dzieci ze szkoły podstawowej z rodzicami i uczniowie szkół średnich.
 8. W piątek 18 grudnia, po porannych Mszach św. odwiedzimy chorych ze świąteczną spowiedzią i Komunią świętą. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. W nawie głównej stoi choinka z bombkami i serduszkami. Są na nich imiona dzieci i osób, którym możemy pomóc. Paczki dla tych osób przynośmy do zakrystii do 15 grudnia. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kruchcie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz drobne prezenty.
 10. Poświęcone opłatki możemy nabywać u woluntariuszy w kruchcie lub w zakrystii. Ofiary za opłatki w tym roku będą w całości przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi kościoła.
 11. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1994 zł.
 12. Obowiązują nas obostrzenia sanitarne na Mszach św. oraz nabożeństwach. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą. Nie przychodźmy do kościoła z podwyższoną temperaturą ciała i objawami przeziębienia.
 13. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
 1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej.
 2. W całej Polsce wspieramy dziś modlitwą i ofiarami do puszek Kościół na Wschodzie.
 3. Codziennie zapraszamy na roraty o godz. 6.00
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym i modlitwa za zmarłych
 5. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. W swoje święto patronalne Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Godzinę Łaski o godz. 12.00 i Mszę św. o godz. 18.00.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. Legionu Maryi.
 7. W nawie głównej stoi choinka z bombkami i serduszkami. Są na nich imiona dzieci i osób, którym możemy pomóc. Aby pomoc dotarła na święta, paczki przynośmy do zakrystii do 15 grudnia. W zakrystii można otrzymać książeczki i kolorowanki dla dzieci przygotowane przez fundację małych stópek. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kruchcie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz drobne prezenty. Za tydzień woluntariusze Caritas będą zbierać ofiary do puszek na paczki dla potrzebujących.
 8. Poświęcone w ubiegłą niedzielę opłatki możemy nabywać u woluntariuszy w kruchcie lub w zakrystii. Ofiary za opłatki w tym roku będą w całości przeznaczone na ogrzewanie świątyni, która mimo ograniczeń w uczestnictwie wiernych musi być ogrzewana.
 9. Teraz, gdy świątynia jest ogrzewana, pamiętajmy o zamykaniu drzwi kościoła, aby miedzy Mszami, nie pozostawały otwarte i aby kościół się nie wychładzał.
 10. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych na Mszach św. oraz nabożeństwach. W naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 80 osób. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą. Absolutnie nie wolno nikomu przychodzić do kościoła z podwyższoną temperaturą ciała i objawami przeziębienia.
 11. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkich solenizantów i jubilatów, polecamy Bogu i wypraszamy potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 ostatni różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych.
 2. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. W dni powszednie zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą - Roratnią o godz. 6.00. W adwencie nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30.
 3. Dziś po każdej Mszy Świętej, poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W tym roku na opakowaniu opłatków jest również zdjęcie naszego kościoła. Opłatki w niedziele można nabyć w kruchcie, a w inne dni w zakrystii. Pomagają je rozprowadzać woluntariusze z Kół Żywego Różańca i III Zakonu Świeckich św. Franciszka. Ofiary składane będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Składając ofiarę pamiętajmy, że niezależnie od ilości osób, jaka może być w świątyni w zimowe dni kościół musi być ogrzewany. Parafia nie rozprowadza opłatków w mieszkaniach.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach Świętych. Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I soboty miesiąca.
 5. W nawie głównej stoi choinka z bombkami fundacji małych stópek. To akcja „paczuszka dla maluszka”. Możemy zabierać papierowe bombki z choinki i przygotować paczki według napisów na bombce. Z otrzymanych darów prezenty otrzymają dzieci, które fundacja uratowała od aborcji i które wspiera w domach samotnej matki. W zakrystii można otrzymać książeczki i kolorowanki dla dzieci przygotowane przez fundację. Na choince są także serduszka przygotowane przez Parafialny zespół Caritas dla dzieci, bezdomnych i osób potrzebujących z naszej parafii. W kruchcie można nabyć świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom oraz ozdoby przygotowane przez Woluntariuszy Parafialnego Zespołu Caritas.
 6. W kaplicy miłosierdzia są wystawione na stałe relikwie rodziców św. Teresy od Dzieciatka Jezus Ludwika i Zeli Martin. Zachęcamy małżonków do modlitwy za ich wstawiennictwem.
 7. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych na Mszach św. oraz nabożeństwach. W naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 80 osób. Respektujmy w świątyni obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowujmy dystans między sobą. Komunię św. na rękę udzielamy przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 8. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
GÓRA