OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.30
 2. We wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 przystąpią do Sakramentu Bierzmowania uczniowie klas ósmych. Ogarnijmy ich modlitwą, aby umocnieni darami Ducha Świętego dokonywali dobrych wyborów w życiu.
 3. W piątek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo na czas wakacji
 4. Możemy dziś przed kościołem nabyć ciasta, wypieki harcerek z naszej parafii, które w ten sposób zbierają fundusze na wakacyjny obóz
 5. Pamiętajmy o zakrywaniu usta i nos w świątyni oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś w naszej parafii gości ks. Mirosław Bujak, misjonarz z naszej diecezji, pracujący w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kamerunie. Możemy wesprzeć jego misję ofiarami przed kościołem.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.30
 3. W związku z zmniejszającym się stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi Ks. Bp Marek Solarczyk, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofa dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Wszyscy zatem jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane.
 4. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów, a o godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 5. W sobotę 19 czerwca o godz. 21.00 wyrusza z parafii MB Częstochowskiej na Kapturze piesza pielgrzymka mężczyzn do Błotnicy organizowana prze Rycerzy Kolumba.
 6. Za tydzień, będziemy mogli nabyć ciasta, wypieki harcerek z naszej parafii, które w ten sposób zbierają fundusze na wakacyjny obóz
 7. W bieżącym roku planujemy tradycyjnie w sierpniu wyruszyć jako grupa nr 8 w Radomskiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Informacje dotyczące pielgrzymki będziemy podawali w ogłoszeniach parafialnych.
 8. Uległy złagodzeniu restrykcje sanitarne związane z pandemią. W świątyni ciągle zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała za obecność i publiczne manifestowanie swojej wiary. Dziękujemy wspólnotom, które przygotowały ołtarze: Rycerzom Kolumba, Wspólnotom neokatechumenalnym, Kółkom Różańcowym i III-mu Zakonowi św. Franciszka, Legionowi Maryi. Dziękuje chórowi pod kierunkiem p. Radosława Rzepki za śpiewy, podczas Mszy św. i procesji. Dziękujemy wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, dzieciom obecnym na procesji, służbie liturgicznej i technicznej. Dziękujemy wszystkim, którzy ozdobili swoje mieszkania na trasie procesji. Dziękujemy również za obecność policji.
 2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.30 po nim procesja eucharystyczna. Z racji oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku litania do Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 18.00. W czwartek po procesji na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci oraz matek w stanie błogosławionym.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwy i prośby składamy w zakrystii. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 5. W środę Msza Św. i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów, a o godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 9. W niedzielę o godz. 18.00 Msza Św. Legiony Maryi
 10. W świątyni zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w Domu Parafialnym
 2. W miesiącu maju zapraszamy codziennie na nabożeństwa maryjne o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP.
 4. Od wtorku, 1 czerwca zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30 – 8.00 – 9.00 – 10.00. Po tej Mszy Świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy tradycyjna trasą: ul Pawia, ul. Stasieckiego i powrót ul. Limanowskiego. Prosimy wspólnoty o przygotowanie ołtarzy. Po zakończeniu procesji – Msza Święta w kościele, a ostatnia Msza Święta o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje nas udział we Mszy Świętej. Prosimy o udekorowanie mieszkań, domów i bloków na trasie procesji. Podczas procesji zachowujmy wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Dla bezpieczeństwa zakrywajmy nos i usta oraz zachowujmy odpowiednie odległości.
 6. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała – codziennie Msza Święta o godz. 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach Świętych. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca.
 8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów, a o godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 9. Zachowujmy obostrzenia sanitarne. Zakrywajmy w świątyni usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 10. Dziękujemy Rycerzom Kolumba z naszej parafialnej rady za wykonane wczoraj praca porządkowe na terenie parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. W miesiącu maju zapraszamy codziennie na nabożeństwa maryjne o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00
 3. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji dzieci poczętych i modlitwa duchowej adopcji.
 5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej – kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej wynikającej z przykazań kościelnych.
 6. Zachowujmy obostrzenia sanitarne, do których jesteśmy zobowiązani w świątyni. Zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 13.00, dzieci z klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej
 2. W miesiącu maju zapraszamy codziennie na nabożeństwa maryjne o godz. 17.30. Do następnej niedzieli trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W poniedziałek obchodzi swoje imieniny ks. Sławomir Szustak. Dziękując za Jego obecność w naszej parafii, będziemy modlić się za niego na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów, a o godz. 11.00 zapraszamy dziewczynki na próbę scholii.
 5. Zachowujmy obostrzenia sanitarne, do których jesteśmy zobowiązani w świątyni. Zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś na Mszach Świętych o godz. 11.00, 12.00 i 13.00 przeżywamy I Komunię Świętą dzieci z klas III szkoły podstawowej. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny w naszych modlitwach. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za dar ołtarza – pięć ornatów koloru czerwonego.
 2. W miesiącu maju zapraszamy codziennie na nabożeństwa maryjne o godz. 17.30.
 3. W Poniedziałek Msza Św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Szczególnie modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 5. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba
 6. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny
 7. W następną niedziele na Mszy Św. o godz. 13.00 rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV.
 8. Zachowujmy obostrzenia sanitarne, do których jesteśmy zobowiązani w świątyni. Zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego. W dzisiejszym numerze dodatek Litania loretańska z nowymi wezwaniami, które dodał papież Franciszek
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś i przez cały maj o godz. 17.30 na nabożeństwo do Matki Bożej. Zapraszamy.
 2. Jutro, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.
 3. W środę, 5 maja, 4 rocz. śmierci proboszcza ks. Jana Gogacza. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach św. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii.
 6. W następną niedziele przeżywamy w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. Z racji pandemii będzie ona odbywać się klasami o godz. 11.00, 12.00 i 13.00. Na tych Mszach Świętych w budynku świątyni będą mogły znajdować się tylko dzieci oraz ich najbliżsi.
 7. Zachowujmy obostrzenia sanitarne, do których jesteśmy zobowiązani w świątyni. Zakrywajmy usta i nos oraz zachowujmy odpowiedni dystans między sobą.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa niedzielnego oraz w zakrystii Gościa Extra ukazującego osobę św. Józefa w cenie 9 zł.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
GÓRA