OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś o godz. 17.30 Litania do Serca Pana Jezusa
 2. Codziennie do 13 sierpnia o godz. 21.00 w ramach duchowego pielgrzymowania zapraszamy na Apel Pielgrzymkowy.
 3. We wtorek 11 sierpnia Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszej patronki. Intencje zostawiamy w zakrystii. Modlimy się szczególnie za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 4. W czwartek 13 sierpnia organizujemy wyjazd autokarowy dla pielgrzymów na Górkę Przeprośną i Jasną Górę. Zapisy na przejazd autokarem w zakrystii. Podajemy przy zapisie imię i nazwisko, pesel, oraz adres zamieszkania. Cena 40 zł. Podczas przejazdu autokarem oraz w trakcie pielgrzymki pieszej obowiązują wszystkich odpowiednie aktualne przepisy sanitarne. Wyjazd o godz. 7.00. Osoby, które pojadą własnym transportem, aby przejść ostatni odcinek z Górki Przeprośnej na Jasną Górę z naszą grupą nr 8 również chcemy ubezpieczyć. Prosimy podać w zakrystii do wtorku imię, nazwisko, adres i pesel. Koszt ubezpieczenia 5 zł.
 5. W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.
 6. Niedziela 16 sierpnia będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będziemy wspierać ich naszymi modlitwami oraz ofiarami do puszek po Mszach Świętych.
 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W gablocie możemy przeczytać apel Przewodniczącego Episkopatu Polski dotyczący tego wymogu.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Dziś o godz. 17.30 Litania do Matki Bożej
 2. W poniedziałek o 18.00 Msza Święta Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
 3. W środę o 18.00 Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Z racji pandemii grupa nr 8, z naszej parafii będzie pielgrzymowała duchowo. Duchowe pielgrzymowanie to obecność na Mszy Świętej, modlitwy w ciągu dnia oraz codzienny Apel Jasnogórski w kościele o godz. 21.00, z możliwością przyjęcia Komunii Świętej. Jedynie 13 sierpnia będzie możliwość pokonania pieszo ostatniego etapu pielgrzymki z Górki Przeprośnej na Jasną Górę oraz uczestniczenia we Mszy Świętej dla radomskich pielgrzymów o godz. 15.00.
 5. Organizujemy wyjazd autokarowy dla pielgrzymów 13 sierpnia na Górkę Przeprośną i Jasną Górę. Zapisy na przejazd autokarem w zakrystii. Podajemy przy zapisie imię i nazwisko, pesel, oraz adres zamieszkania. Cena 40 zł. Podczas przejazdu autokarem oraz w trakcie pielgrzymki pieszej obowiązują wszystkich odpowiednie aktualne przepisy sanitarne.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Maszach Świętych. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii.
 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w światyni.
 8. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 1. Dziś o godz. 17.15 Różaniec zapraszamy. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 święcenie pojazdów na parkingu przed domem parafialnym.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót rozpocznie Msza św. o godz. 8.00.
 3. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego. W obecnym numerze o najbardziej znanej babci na świecie.
 4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w światyni.
 5. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
  1. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1. W sobotę 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Jest to jednoczenie dzień imienin ks. Krzysztofa Wabika. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta.
  1. W przyszłą niedzielę – 26 lipca – o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich podróżujących oraz prowadzących pojazdy mechaniczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia pojazdów.
  1. Przypominamy, o obowiązku zakrywania ust i nosa w świątyni.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.
  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

   

 1. Dziś o godz. 17.00 we wspomnienie św. Zeli i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus do wspólnej modlitwy za narzeczonych, małżonków, rodziny oraz o należne miejsce rodziny w naszej Ojczyźnie.
 2. We wtorek 14 lipca, na Mszy Św. o godz. 7.00 modlimy się za śp. ks. kan. Andrzeja Łukasika z racji 40 rocznicy jego śmierci.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciatka Jezusa. Intencje prosimy składać w zakrystii. Modlimy się szczególnie za zmarłych w ostatnim czasie parafian.
 4. Sierpniowa pielgrzymka na Jasną Górę grupy nr 8 będzie miała, w tym roku jedynie charakter duchowy. Nie jesteśmy w stanie w obowiązującym reżimie sanitarnym związanym z epidemią koronawirusa oraz dodatkowymi wymaganiami formalnymi, zorganizować grupy i zapewnić pielgrzymom bezpieczeństwa. Najważniejsze jest zdrowie pielgrzymów oraz wszystkich, którzy nas serdecznie przyjmują, oraz których spotykamy na pielgrzymim szlaku. Sposób przeżywanie duchowego pielgrzymowania w naszej parafii przedstawimy w najbliższym czasie.
 5. Dziś druga tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do licznego udziału w wyborach. Głos każdego z nasz jest ważny i ma wpływ na przyszłość naszej Ojczyzny.
 6. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
  1. Dziś o godz. 17.30 Litania do Matki Bożej
  2. W poniedziałek Msza Św. Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 18.00, szczególnie będziemy polecać w modlitwie zmarłego ks. prałata Edmunda Marcinkiewicza
  3. W środę Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej
  4. W niedzielę 12 lipca przypada wspomnienie św. Zeli i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżonków do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem i za swoje rodziny oraz o należne miejsce rodziny w naszej Ojczyźnie, przez wstawiennictwo tych świętych małżonków, w najbliższą niedziele 12 lipca o godz. 17.00 Posiadamy w parafii relikwie tych świętych. Ks. biskup Henryk Tomasik ufundował dla naszej parafii relikwiarz w kształcie krzyża dla tych relikwii. Relikwie będą na stałe znajdować się w kaplicy od ul. Wierzbickiej, gdzie znajduje się już ich obraz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Przypominamy, o obowiązku zakrywania ust i nosa w świątyni.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
  1. Dziś i do wtorku o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  2. W poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Wspieramy w tym dniu Stolicę Apostolską ofiarami na tacę, zwanymi od średniowiecza świętopietrzem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8,00, 10.00 i po południu o godz. 18.00.
  3. Przez okres wakacyjno-urlopowy Msze Święte w naszym kościele, będą odprawiane w dni powszednie, o godz. 7.00, 00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 17.30. Chorych odwiedzimy w piątek po porannych Mszach Świętych. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W sobotę Mszą świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  5. Biskup ordynariusz z dniem 1 lipca 2020 r. mianował księdza Jacka Pałosza, wikariusza w parafii św. Kazimierza w Radomiu, wikariuszem w naszej parafii. Życzymy księdzu Jackowi obfitości Bożych łask i radości w pracy w naszej wspólnocie parafialnej.
  6. Dziś wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do licznego udziału w wyborach. Poprzez nasz głos mamy wpływ na przyszłość naszej Ojczyzny.
  7. Przypominamy, o obowiązku zakrywania ust i nosa w świątyni.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 1. Codziennie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie w kościele z osobami planującymi uczestnictwo w sierpniowej pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.
 3. Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i błogosławieństwo na czas wakacji w piątek o godz. 8.00. Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży przed wakacjami na nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30.
 4. Z racji epidemii, planujemy Sakrament Bierzmowania 17 września na Mszy Świętej o godz. 18.00. Jak zostało to wcześniej ogłoszone, I Komunię Świętą dzieci klas III planujemy na niedzielę 4 października o godz. 11.00. Istnieje możliwość indywidualnego przyjęcia I Komunii świętej przez dziecko w innym terminie, gdy dziecko będzie należycie przygotowane.
 5. W czwartek, 44 Rocznica wydarzeń Czerwca 76 w Radomiu. Msza Święta w intencji uczestników protestu w katedrze o godz. 18.00.
 6. Za tydzień wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do udziału w wyborach. To nasz patriotyczny przywilej i obowiązek.
 7. Biskup ordynariusz zaprasza 2 lipca o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynna z racji 15-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej.
 8. Przypominamy, o obowiązku zakrywania ust i nosa w świątyni. Prosimy wyjątkowo o tym obowiązku pamiętać podczas pogrzebów.
 9. Zachęcamy do zakupienia i lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
GÓRA