Koncert Organowy

W niedzielę 29 sierpnia około godziny 18:45, w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu pana Łukasz Kota. 

            Łukasz Mateusz Kot, urodził się w 1988 r. w Rzeszowie. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, w której gry na fortepianie uczył się u mgr Janusza Ostrowskiego. 

W latach 2007-2012 studiował muzykę kościelną oraz historię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego. W tym czasie rozwijał swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Wiesława Delimata i prof. Krzysztofa Latały. 

Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich w zakresie gry organowej pod kierunkiem: Lorenzo Ghielmiego, Oliviera Latry, Joachima Grubicha i Romana Peruckiego.

Swoje muzyczne zainteresowania kontynuował na studiach muzykologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w czasie studiów instrumentalnych w zakresie gry na organach i gry na fortepianie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 

Od 2011 roku pełni funkcję organisty i animatora życia muzycznego w sanockich kościołach, organizuje liczne koncerty i kursy mistrzowskie z udziałem wybitnych organistów z kraju i ze świata. Od 2012 roku prężnie prowadzi działalność pedagogiczną.

P r o g r a m     k o n c e r t u

Georg Muffat             –  Toccata Tertia

Jan Sebastian Bach    –  O Mensch, bewein dein Sunde gross, BWV 622

Johann Pachelbel       –  Hexachordum Apollinis, Aria Prima i Aria Quarta

Jehan Alain                –  Deux Chorals pour Orgue

Arvo Pärt                    –  Trivium

Zdzisław Nowacki     –  Preludium Jezu Chryste

Łukasz Kot                 –  Improwizacje

GÓRA